Ziemassvētku sveiciens no teātra pulciņa

Brīnumainais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kurš nāk ar pirmo, ātri kūstošo sniedziņu, lampiņu virtenēm, rūķiem,  pašu ceptu piparkūku smaržām, bērnu darinātām dāvaniņām, dzejoļiem, rotaļām, greznotām eglēm…,, Manā mārītē”  jau no decembra sākuma valdīja patīkama rosība, lai gaidīšanas laikā tiktu paveikts viss tas, kas mums –   visiem kopā kā lielai saimei un arī katram atsevišķi –  ir tik nozīmīgi, lai Ziemassvētki ienāktu mūsmājās.

Līdz ar baltās ziemas iestāšanos, Daugavpils 27. pirmsskolas izglītības iestādē ,,Mana mārīte” tika sagaidīti gada gaidītākie un gaišākie svētki – Ziemassvētki. Caur dažādiem Ziemassvētku stāstiem, pasakām, rotaļām bija radīts un uzburts svētku brīnums. Interešu izglītības skolotāja Benita Strode sadarbībā ar 5., 6., 9.grupas skolotājām organizēja Piparkūku vakarus ,, Rūķu Ziemassvētki”. Ziemassvētku stāsti caurvijās ar dziesmām, dejām un rotaļām, bērni iejutās dažādu tēlu lomās.

Vecākajās 5.un 9. grupās tika iestudētas nelielas ludziņas ,, Kas ir Ziemassvētki?”, kurās Lapsēns, Zaķēns , Sniegpārsliņas modināja no ziemas miega Lācēnu, kurš nekad dzīvē vēl nebija sagaidījis Ziemassvētkus, lai visi kopā varētu doties uz Rūķu mežu pie Rūķiem svinēt Ziemassvētkus. Interešu izglītības skolotāja B. Strode iepazīstināja visus ar Ziemassvētku tradīcijām, ķekatās iešanu, parādīja animācijas filmas ,, Ķekatdancis”, ,,Kalado”. Ejot līksmās rotaļās, dziedot skaistas dziesmas ,, Rūķīts iet pa taciņu”, ,,Oiras Ziemassvētki”, ,,Ziemassvētku plaukstiņpolka”, ,,Ziemassvētku vilcieniņš”, ,,Cepam piparkūkas”, bērni ar sajūsmu iesaistījās organizētajā pasākumā. Vēlāk kopā ar skolotājām baudīja gardās piparkūkas ar karsto tēju.

Sagatavošanas 6. grupas audzēkņi iestudēja ludziņu ,,Ziemassvētku kliņģeris”, mazā meža būdiņā valdīja patīkama rosība- Zirgs, Gailis, Suns, Kaķis , Sivēns, Trusis vēlējās izcept gardu kliņģeri, bet diemžēl nezināja recepti un lika iekšā visu sev pašu garšīgāko-kaulu, zivs asaku, apgrauztu bieti, ābola serdi, auzu graudus, miltus, bet no tā visa nekas prātīgs nesanāca. Palīgā nāca Rūķis , kurš ielūdza visus atnākt ķekatās uz Rūķu ciemu. Visi draudzīgi devās ceļā, meklēja egli ,,Meklējam egli”, cepa piparkūkas kopā ar Rūķiem ,,Cepam piparkūkas”, ,,Piparkūkas danco” un mielojās ar pašceptām piparkūkām.

Bērni piedzīvoja skanīgus, sirsnīgus, mīļus un gaišus pasākumus, kuri pulcēja kopā un iepriecināja tik daudz mazas sirsniņas.

Lai svētku sajūtas turpina virmot ap mums! Ziemassvētku brīnums ir mūsos pašos un mīt ikviena bērna sirsniņā, priecīgus Ziemassvētkus!

Lēnītēm, vieglītēm

Baltais sniedziņš krīt.

Lēnītēm, vieglītēm

Apsedz eglīti.

Svētki nāk, svētki nāk

Pāri kupenām.

Svētki nāk, svētki nāk ,

Svētku dziesmas skan.

/D.Robule/

Informāciju sagatavoja: interešu izglītības  skolotāja Benita Strode