Ūdens svētki “Sūklis Bobs kvadrātbikses un viņa draugi”

Vasara ir brīnišķīgs laiks, auglīgākais laiks bērnu veselības stiprināšanai, veselīga dzīvesveida paradumu veidošanai. Nav iespējams iedomāties bērna dzīvi bērnudārzā bez jautrām aktivitātēm,  sacensībām, interesantām spēlēm un aizraujošiem pasākumiem. Tie attīsta atjautību,   iztēli, bet viņu kopējais uzdevums ir audzināt bērna kustību nepieciešamību un emocionālo dzīves uztveri.  Svētku pasākumi bērnudārzā ir spilgti un priecīgi notikumi pirmsskolas vecuma bērnu dzīvē, kas ļauj atpūsties, izkustināt sevi, aizmirsties un dažreiz vienkārši atpūsties no ikdienas.  Svētku galvenais mērķis pirmsskolas izglītības iestādē ir emociju un jūtu veidošana, kas ir vissvarīgākais nosacījums indivīda attīstībai.  Bērnu piedalīšanās rotaļās, stafetēs un konkursos attīsta bērna ķermeni, uzlabo kustību koordināciju.  Svētku un izklaides gatavošanās un rīkošana veicina bērnu morālo audzināšanu: viņus vieno kopīga pieredze, sadarbība. Galvenie uzdevumi:

Veidot bērnu vēlmi aktīvi piedalīties izklaidēs.

Attīstīt bērniem vajadzību pēc ikdienas motoriskās aktivitātes.

Aktivizēt un bagātināt pirmsskolas vecuma bērnu vārdu krājumu

Nostiprināt gada laikā iegūtās zināšanas un prasmes.

Attīstīt iztēli, atmiņu un domāšanu.

Attīstīt bērnu veiklību, spēku, izturību, atbildību, prasmi strādāt komandā.

 

22.jūlijā mūsu pirmsskolas iestādē notika ūdens svētki “Sūklis Bobs Kvadrātbiksis un viņa draugi”.  Sūklis Bobs Kvadrātbiksis kopā ar draugu jūraszvaigzni Patriku  aicināja visus bērnus piedalīties aizraujošos un interesantos ūdens piedzīvojumos: glābt medūzas, zīmēt ar krāsaino ūdeni, trāpīt mērķī ar slapjiem sūkļiem, šaut no ūdens pistolēm pa glāzītēm un piedalīties stafetēs. Svētku nobeigumā bija ūdens diskotēka ar ziepju burbuļiem.  Rotaļas ar  ūdeni, pirmkārt, ir efektīva bērnu aktīvās atpūtas forma, prieka, jautrības un norūdīšanās avots, kā arī efektīvi ietekmē bērna personības veidošanos.

Pateicamies ūdens svētku organizatoriem: pirmsskolas skolotājām Benitai Strodei, Oksanai Masānei un Danutai Nikonovai par jautru un neaizmirstamu pasākumu. Fotogrāfijas var apskatīt sadaļā “Galerija”.