2017.g. 20 maijā mācību gada beigās  mūsu pirmsskolas izglītības iestādes komanda devas ekskursijā pa Latgali. Mēs iepazistinājamies ar „Ošu mājas” saimnieku – Aini Noviku, kurš nodarbojas ar visai netradicionālu, Latgalei neraksturīgu un modernu lauksaimniecisko ražošanu – vīngliemežu audzēšanu. Ainis ar humoru stāstīja par vīngliemežu dzīvi, fizioloģiju, apstrādi, kā arī mēs degustējām  vīngliemežu gaļu , kas bija pagatavota pēc oriģinālām receptēm.

Preiļos pa Pils dīķi paši drošākie devās nesteidzīgā braucienā ar laivu un katamarānu. Pēc tam Karaļvalstī  mēs apskatījām Vladlenas autorleļļu galeriju. Galerijā ir jauna ekspozīcija.Tas ir radošs fantāzijas lidojums, kas leļļu mākslinieces prasmīgajās rokās ik reizi pārtop par unikālu mākslas darbu – autorlelli – vienīgo tādu pasaulē. Grūti bija atteikties no fotografēšanas karaļnama tērpos. 21. – 23. augustā Vladlena aicināja visus  uz Preiļu novada svētkiem un starptautisko leļļu festivālu Preiļos! Mēs vēl atgzīsimies!

Bet talāk  mūsu ceļš bija uz Aglonu un Kristus Karaļa kalnu. Koka skulptūru kompleksā apskatījām vairāk nekā 54 skulptūras par Bībeles sižetiem, koka baznīcu, Paradīzes dārzu, Mīlestības salu. Pieneņu ziedēšana radīja īpaši skaistu noskaņu Kristus Karaļa Kalnā un iepriecināja visus mūs. Novērojām, ka turpinās  darbi pie jaunām skulptūrām un citu ideju īstenošanas.

12 km attāluma no Aglonas melleņu meža vidū mums sagaidīja tikšanās ar pasakaino ezeru, saukto par Čertoku,  kuram ir dzidrs zilganzaļas krāsas ūdens. Tur bija jauka vieta atpūtai.

Ekskursijas beigās mēs apmeklējām  īpaši labiekārtoto R.Eigima parku „Stalkers” , kurš atrodas  gleznainā vietā Daugavas krastā dabas parka  “Daugavas loki” teritorijā. Uz Daugavpili mēs atgriezāmies patīkami atsvaidzināti ar īstu pateicības izjūtu par kopā pavadīto brīvdienu. Priekšā gaidīja Muzeju nakts.