Mācāmies šķirot atkritumus

2022.g. 13.janvārī mūsu  pirmsskolas izglītības iestādi apmeklēja SIA AADSO izglītības darba speciālists Edgars Šatilovs,  kurš  6.-7.gadu vecuma  bērniem stāstīja kā ikdienā tiek sašķiroti sadzīves atkritumi. Ļoti patīkami, ka mūsu bērni jau daudz ko zina par atkritumu šķirošanas nozīmi un aktīvi atbildēja uz Edgara jautājumiem: „Atkritumi piesārņo dabu!” „Atkritumu šķirošana palīdz saglabāt mūsu planētu”, „Atkritumi mežā draud dzīvniekiem”… 7.grupas audzēkņi šogad darbojas pēc ekoprogrammas „Cūkmena detektīvi” materiāliem un jau zina, ka atkritumu šķirošanai ir strukturēta sistēma. Atkritumu šķirošanas noteikumus nepieciešams zināt gan bērniem, gan pieaugušajiem:

  • Plastmasai paredzētajā konteinerā var mest tikai saplacinātas pudeles, cietās plastmasas iepakojumus un biezo plastmasas plēvi, bet nedrīkst mest jogurta, krējuma un citus polistirola iepakojumus.
  • Stikla konteineros drīkst mest tikai izskalotas stikla pudeles un burkas.
  • Papīram paredzētajos konteineros drīkst mest tikai izjauktas vai saplacinātas kartona kastes, brokastu pārslu, cepumu, kurpju kastes, avīzes, žurnālus, grāmatas, biroja papīru.

No 17.janvāra mūsu iestādē piecās grupās tiks uzstādīti speciālie krāsainie konteinieri, lai iemācītu audzēkņus  šķirot atkritumus un no bērnības veidotu  labu paradumu