Karjeras nedēļa

Mūsu pirmsskolas iestādē norisinājās karjeras dienas. Šī nedēļa, bija viena no pārsteigumiem bagāta nedēļa. Mūsu bērni iepazinās ar dārziņa virtuvi, to apmeklējot, atklātās nodarbības laikā izmēģināja tādas profesijas kā frizieris, florists, pavārs. Sadarbojoties ar vecākiem tika sarūpētas bildes no viņu darba vietām, par kurām bērni stāstīja. Mūsu izglītības iestādē viesojās arī dažu bērnu vecāki. Elīnas mamma iepazīstināja mūs tuvāk ar ārsta-palīga profesiju. Ar stetoskopu bērni klausījās sirdspukstus, mācījās darboties ar šļircēm, saitēja brūces ar bintēm, lika plāksterus. Mihaila tētis atbrauca uz dārziņu ar ātrās palīdzības mašīnu, bērniem viņš demonstrēja ātrās palīdzības aprīkojumu. Audzēkņi ar prieku pētīja ātro palīdzību no iekšpuses. Mišas tētis ar savu palīdzi demonstrēja uz manekena pirmās palīdzības sniegšnas pasākumus ABC, kurus izmēģināja arī bērni paši. Ārsta palīgs piedāvāja arī izzinošus uzdevumus, kurus bērniem pašiem vajadzēja paveikt. Kādā sajūsmā bija bērni!

Šīs nedēļas ietvaros notika pasākums ,,Sporto ar ģimeni!’’To palīdzēja novadīt Alana māmiņa, sportiste -Latvijas un Eiropas  čempione, Pasauleles čempionāta medaļu īpašniece, Olimpisko spēļu dalībniece cīkstone Anastasija Grigorjeva . Viņa sportoja kopā ar bērniem un to vecākiem, parādīja dažādus vingrinājumus, sporta spēlēs, stafetes.

Liels paldies mūsu vecākiem par atbalstu. Šādas aktivitātes ir ļoti svarīgas, tās rada bērniem pozitīvas emocijas un audzina cieņu un izpratni par katru profesiju nepieciešamību un svarīgumu. Bet, cik lepni bija tie  bērni, kuru vecāki iepazīstināja ar savu profesiju, to bija vērts redzēt!                                                    Fotogrāfijas var apskatīt sadaļā “Galerija”.

Informāciju sagatavoja:

pirmsskolas skolotāja Sandra Harūne