Floristikas pamati pirmsskolā

 Aktivitātes brīvdabā “Ziedu cepurīšu”, rokassprādžu, briļļu meistardarbnīca un “Ziedu frizētava”
Floristika ir aizraujoša nodarbe, lieliska iespēja apvienot rotaļas, mācības un radošumu.Ziedu mākslas darbu veidošana ir jautra un izglītojoša visām vecuma grupām. Floristikas nodarbības palīdz bērniem kļūt centīgākiem, uzmanīgākiem, mērķtiecīgākiem.
Mērķis :
• nodrošināt bērnu fizisko, garīgo labsajūtu un saikni ar dabu veicinošu Izglītības iestādes apkārtni ;
• izmantot izglītības iestādes apkārtni kā daudzveidīgu macību vietu un iedvesmotāju;
• rosināt bērnus izzināt, izprast un saglabāt dabas vidi izglītības iestādes apkārtnē.
Daba ir aizraujošs iedvesmas avots, kas piedāvā arvien jaunus iespaidus un iespējas atklāt un radīt idejas, un tās izmēģināt. Mācības dabā sniedz lielisku iespēju iepazīt sevi un dabu, apzināt sevi kā dabas un sabiedrības daļu, saskatīt kopsakarības.
6.grupas,, Runcītis” audzēkņi piedalījās radošās meistardarbnīcas aktivitātēs-izgatavoja ziedu cepurītes, rokassprādzes, brilles, kuras vakarā prezentēja un uzdāvināja vecākiem. Bērni darbojoties brīvdabas teritorijā ar dabīgiem materiāliem, izmanto dažādas tehnikas: griešanu, spraušanu, tīšanu, vīšanu, spiešanu, veidošanu.
Lietainā dienā darbu turpinājām arī grupas telpās, bērni piedalījās konkursā,, Mana ziedu frizūra”. No lielā ziedu klāsta varēja izvēlēties sev tīkamākos, izveidot savu ziedu kompozīciju un piedalīties fotosesijā. Vairāk fotogrāfiju sadaļā “Galerija” un facebook mājas lapā https://www.facebook.com/daugavpilspii.manamarite
Materiālu sagatavoja pirmsskolas izglītības skolotāja Tatjana Počokina.