Nodarbības mērķis – veidot priekšstatu par magnētu un rosināt vēlmi eksperimentēt. Nodarbības sākumā notika diskusija par magnēta un dažādu materiālu īpašībām un to izmantošanas iespējām. Nodarbības vadītājam bija spēcīgs magnēts, un viņš piedāvāja dalībniekiem pārbaudīt tā spēku. Traukā bija iebērtas saspraudes, un dalībnieki pa vienam nāca un turēja savu plaukstu virs saspraudēm. Vadītājs novietoja magnētu uz plaukstas virspuses, un rezultātā saspraudes “piemagnetizējās” pie plaukstas.
Pēc tam vadītājs aicināja dalībniekus izpētīt dažādu materiālu magnētismu uzdevumā “Materiālu izpēte”. Dalībnieku uzdevums bija pārbaudīt, vai burciņās esošie materiāli magnetizējas. Burciņās atradās metāla skaidas, pūkaina stieple, papīrs, magnētiskās smiltis un krāsainas saspraudes. Veicot pētījumu, dalībnieki diskutēja par materiālu īpašībām un to atšķirībām.
Turpinājumā tika veikts uzdevums “Apslēpto dārgumu meklētājs”. Dalībnieki tika sadalīti grupās, un katrai grupai tika izsniegti “apslēpto dārgumu” meklēšanas komplekti – kastes ar skaidām, kurās bija paslēpti dažādi priekšmeti, kā arī magnēti. Dalībnieku uzdevums bija ar magnēta palīdzību atrast priekšmetus un sašķirot tos pēc tā, vai tie pievelkas pie magnēta vai nepievelkas.
Noslēgumā kopā ar nodarbības vadītāju dalībnieki izdarīja secinājumus par nodarbībā izpētīto – magnēta īpašībām, kā arī par metālu un citu materiālu īpašībām. Eksperimentējot tika salīdzinātas no stikla, koka, plastmasas, papīra un akmens izgatavotu priekšmetu īpašības un to izmantošanas iespējas. Veiktie eksperimenti palīdzēja labāk izprast magnēta un metāla priekšmetu mijiedarbību. Nodarbība bija saistīta ar tēmu “Matērija. Materiālu daudzveidība.”