Atklāj dinozauru pasauli!

Erasmus+ projekta “ORE” labās prakses piemēru aprobēšana brīvdabas teritorijas jaunajā mācību zonā ,, Paleontologu nometne”.
Tik daudziem bērniem patīk dinozauri, un manas grupas bērni noteikti ir vieni no tiem. Apskatot dažādu dinozauru figūras un izlasot grāmatu par dinozauriem, mēs ar bērniem izdomājām , ka būtu labi izveidot vēl reālistiskāku dinozauru izrakumu, ko viņi varētu veikt šovasar. |Un, tā kā to ir tik vienkārši izveidot, var to darīt atkal un atkal visas vasaras garumā.Tāpēc 11.jūnija rītā 8.grupas jauno paleontologu grupa tikšanās vietā apsprieda darbības plānu – dinozauru fosiliju rakšanas darbus, dinozauru olu meklēšanu un atklāšanu. DINOZAURU OLU ATKLĀŠANA – šī ir lieliska ideja, lai veiktu dažas jautras matemātikas aktivitātes un dinozauru zinātnes eksperimentus. Ledus kausēšana ir ļoti piemērota bērniem, un šīs saldētās dinozauru olas ir lieliski piemērotas dinozauru faniem un vienkāršām pirmsskolas aktivitātēm! Ļoti vienkārši pagatavojami, bērni ātri izperēs savus iecienītos dinozaurus. Ledainās dino olas noteikti būs liels hits jebkurā gadalaikā. Es paslēpu šīs īpašās(ledus) dinozauru olas visā rakšanas laukumā, un mani mazie paleontologi bija sajūsmā, meklējot paši olas. Bērni vēroja tās, mēģināja nosvērt, aizpildīja dinozauru novērojumu lapu, sverot un mērot olas, tad ielika tās ūdens traukā, lai,, izšķiļas”, dažas mēģināja sasist ar plastmasas āmura palīdzību.
DINOZAURU FOSILIJU IZGATAVOŠANA – vēl viena lieliska ideja, ko pievienot dinozauru aktivitātēm, ir dinozauru fosiliju izgatavošana no plastikas un putuplasta. Mēs veicām nelielu izpēti par to, kur tiek atrastas dinozauru fosilijas, un tad katrs bērns izveidoja dinozaura skeleta kaulus pēc sagatavotā šablona.
DINOZAURU KAULU MEKLĒŠANA- pastāstīju saviem bērniem , ka viņi strādās par paleontologiem, lai meklētu dinozauru kaulus un izveidotu savu dinozauru muzeju. Manā grupā mēs strādājām kopā, lai izveidotu sarakstu ar lietām, kuras mēs varētu atrast muzejā. Es teicu bērniem , ka viņiem būs jāstrādā ļoti rūpīgi, tāpat kā īstiem paleontologiem. Viņi izmantoja savas otas, lāpstiņas, grābeklīšus, lai rūpīgi izraktu artefaktus. Darba laikā viņi sekoja līdzi lietām, ko atrada, atzīmēja rakšanas darba lapās. Aktivitātes gaitā tika izraktas dinozauru fosilijas un izlikti skeleti. Jaunie entuziasti bija sajūsmā, gandarīti par paveikto darbu.
Rakstu sagatavoja pirmsskolas izglītības skolotāja Benita Strode.