Aktivitātes brīvdabā ,, Ziedu slotiņas “, “Lavandas lelles”.

Floristika paplašina bērnu redzesloku, audzina estētisko gaumi, padara viņus iejūtīgākus un tolerantākus.No garšaugiem un ziediem ar radošu pieeju iespējams izgatavot ļoti daudz aizraujošu lietu mājoklim un interjeram. Tās ir dažādas gleznas, pušķi, ziedu kompozīcijas, dekorācijas.
Uzdevumi:
• Floristikas tehnikā iemācīt bērniem strādāt ar dabīgo materiālu, gan pašu savākto, gan iegādāto;
• Attīstīt bērnu radošo iniciatīvu, vēlmi pēc patstāvīgas pašizpausmes amatniecībā ;
• Veicināt acs koordināciju , māksliniecisko iztēli, estētisko gaumi;
• Rosināt bērnos interesi un mīlestību pret dabu, izkopt rūpīgu attieksmi pret to.
Piedāvātajās aktivitātēs,, Ziedu slotiņas “,,, Lavandas lelles “ bērniem bija iespēja apgūt kompozīcijas elementus un tuvāk iepazīt augus, kurus izmanto darbos. Aktivitāšu mērķis-veidot bērnos darba kultūru- kārtības izjūtu, precizitāti, neatlaidību, attīstīt bērnos mākslas izpratni, krāsu un noskaņas izjūtu, saskatīt skaisto dabā, attīstīt bērnu spējas un izkopt gaumes izjūtu, strādājot pārsvarā ar augu valsts materiāliem.
Bērni , sagatavojot dabas materiālus: mācās tos savākt; uzzina, kur var šos augus izmantot, kāda ir to nozīme cilvēku dzīvē; uzzina, kurus augus var žāvēt, kurus nevar; iepazīst dažādu augu augļus, saskata nokrāsas. Vairāk fotogrāfiju sadaļā “Galerija” un facebok lapā https://www.facebook.com/daugavpilspii.manamarite
Materiālu sagatavoja pirmsskolas izglītības skolotāja Tatjana Počokina.